Що буде, якщо не платити за комунальні посліги: роз’яснення від юристки

Український уряд скасував мораторій на відключення комунальних послуг, що був введений 5 березня 2022 року. Зараз боржників, які не виконали оплату за комунальні послуги, будуть притягувати до відповідальності через суд. У зв’язку з цим існує питання, чи потрібно вчасно розраховуватися за рахунки та які можуть бути наслідки несплати комунальних послуг.

Юрист з Кропивницького, Дар’я Макарова, роз’яснює цю ситуацію у своєму Instagram-акаунті.

Вона зазначає, що якщо у людини є заборгованість за житлово-комунальні послуги і вона не прагне вирішити це питання добровільно або укласти договір про реструктуризацію боргу, суд може вжити заходів щодо стягнення боргу, навіть без участі самої людини.

За словами юристки, суд не розглядає обґрунтованість вимог та ігнорує розмір боргу, причини несплати, якість наданих послуг та правильність нарахування боргу.

Дар’я Макарова наголошує на деяких ключових моментах:

– Людина має право протягом 15 днів з дня отримання копії судового наказу та приєднаних документів подати заяву про його скасування до суду, який видав цей наказ.

– Варто зазначити, що скасування судового наказу не призводить до скасування боргу. Після скасування судового наказу комунальне підприємство продовжить вимагати погашення заборгованості у судовому порядку, з обґрунтуванням розміру боргу, на який людина може подати свої заперечення.

– Якщо заява про скасування судового наказу не була подана до суду протягом 5 днів після закінчення строку на її подання, судовий наказ набирає законної сили.

– Протягом 5 днів з моменту набрання судовим наказом законної сили суд висилає його копію до комунального підприємства, якому заборгували за послуги.

– Пізніше судовий наказ направляють в Державну виконавчу службу для виконання. Таким чином, дані про борг вносяться до єдиного реєстру боржників, які є відкритими та доступними на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України.

Дар’я Макарова зазначає, що крім суми боргу, боржник також має сплатити судові витрати. Юристи підкреслюють важливість регулярно перевіряти дані у реєстрі, щоб переконатися у відсутності боргу, що є важливим при плануванні різних життєвих подій.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело gre4ka.info
Читайте також