У Кропивницькому рятувальники розповіли, як діяти на льоду, якщо провалився
У Кропивницькому рятувальники провели акцію на річці Інгул для нагадування громадянам правил безпеки на льоду та саморятування. В цьому році в області не було жодного випадку загибелі на кризі.
Речниця служби надзвичайних ситуацій Оксана Мачак повідомила, що лише минулого року відбулася одна нещаслива пригода на льоду – загинув рибалка в Онуфріївці. Вона також поділилася порадами, як діяти, якщо потрапили під лід.
“Важливо намагатися зайняти горизонтальне положення у воді та ухопитися руками за край льоду. Потім виходити, кладучи одну ногу за іншу. Важливо не намагатися вставати. Після цього відкочуватися у напрямку, звідки ви прийшли.”
Інспекторка патрульної поліції Ольга Варіченко зауважила, що ніякої адміністративної чи кримінальної відповідальності за виходження на кригу немає. “Це особиста відповідальність за своє життя і здоров’я, а також за життя і здоров’я близьких”.
Вважається безпечним лід товщиною 20 сантиметрів, зазначила Ольга Варіченко. Такий лід здатний витримати вагу людини або кількох рибалок. Однак вона попередила, що лід зараз не такий товстий, особливо біля берега, де можуть бути повітряні пухирці. Його товщина може становити від 10 до 2-3 сантиметрів, і людина може провалитися під лід.
Під час рейду серед річки на кризі сиділи рибалки. На березі рятувальники спілкувалися з жінкою, яка не пускала своїх дітей на тонку кригу, оскільки вважала її небезпечною.
“Якщо чоловіки сидять там, – зауважила вона, – то я навіть не буду їх врятувати, якщо лід трісне. Я не буду ризикувати своїм життям і життям своїх дітей, аби врятувати потенційного потопельника”.