На Кіровоградщині виявлено ще один, більш масовий, випадок африканської чуми свиней

На Кіровоградщині в агрофірмі в селі Тишківка, Новоукраїнського району, підтвердили випадки африканської чуми свиней. Чотири тварини загинули, ще 416 – умертвлять та спалять.

Небезпечний діагноз в чотирьох тварин, які загинули, було підтверджено лабораторно. Тому всіх інших тварин, які утримувались на підприємстві, теж будуть знищені.

Повідомлення про погіршення стану здоров’я 30 голів свиней надійшло до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини 25 березня. Як з’ясувалося, тварини почали хворіти з 22 березня, проявлялися такі клінічні ознаки як загальне пригнічення, відмова від корму, синюшність вух, шиї, підгрудка, температура тіла 39,5-39,9°С. За лікувальною допомогою до державних установ ветеринарної медицини підприємство не зверталося.

На місце гибелі тварин виїхали спеціалісти Держпродспоживслужби та ветеринарної лікарні. Вони провели епізоотичне розслідування з відбором патологічного матеріалу.

Зараз на місці вживаються заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. На в’їзді до агрофірми облаштували дезбар’єр та забезпечили чергування.

Головне управління Держпроджспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу власників свинопоголів`я на необхідність дотримання біобезпеки та «закритого режиму» свиногосподарства. Профілактичні щеплення чи лікування АЧС відсутні! Тож хвороба призводить до 100% смертності свинопоголів’я та значних економічних збитків для власників тварин. Водночас вірус АЧС не передається людині.

Нагадуємо, що раніше спалах хвороби було зафіксовано в селі Варварівка.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також