У Кропивницькому районі зафіксовано спалах африканської чуми свиней

В селі Варварівка Гурівської сільради Кропивницького району в особистому підсобному господарстві загинуло дві свині. Дослідження підтвердило діагноз і причину загибелі – африканська чума свиней (АЧС). Всього в цьому господарстві утримувалося 17 голів свиней.

Про це повідомляє Головне Управління Держспоживслужби в Кіровоградській області.

Зі слів власника, тварини почали хворіти за декілька днів до загибелі. У них спостерігалися погіршення апетиту та спрага, пізніше – хитка хода, загальне пригнічення та повна відмова від корму.

Щоб локалізувати та ліквідувати спалах АЧС, спеціалісти місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії визначили межі епізоотичного вогнища. Це територія особистого підсобного господарства та територія сусіднього особистого підсобного господарства. Також визначена зону захисту – це територія радіусом 3 км (село Варварівка Гурівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області). Крім того, встановлено зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км. Сюди ввійшли села: Братолюбівка, Бокове, Дубровине та Ситаєве Гурівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Тварини, які утримувалися на територіях особистих підсобних господарств (в епізоотичному вогнищі), підлягають умертвлінню безкровним методом і подальшому спалюванню. Приміщення, в яких утримувалися свині, будуть знезаражені.

Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів`я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило. Ситуація залишається на контролі Держпродспоживслужби в області.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також