Як мешканців Кіровоградщини вчать безпеці: гумор, лекції, тренажери
Фахівці стверджують, що найголовніше при вивченні правил безпеки та домедичної допомоги – це регулярне їх повторювання. Їх треба не просто запам’ятати, а довести до автоматизму, адже в момент надзвичайної ситуації у людини в першу чергу спрацюють саме рефлекси.
Тому, чим частіше ви проходите курси чи тренування, тим краще. У Кіровоградській області подібні заходи проходять регулярно – для людей різного віку і різного рівня знань.
Наприклад, тренінги з надання першої домедичної допомоги проходять по всій Україні за підтримки Асоціації цивільного захисту. Нещодавно один з них відбувся у Світловодську в торговельному центрі. Тренінгове заняття провели співробітники кафедри цивільної, промислової безпеки, геодезії та землеустрою Кременчуцького національного університету. Двогодинна лекція включала в себе основні принципи порятунку: надання першої невідкладної допомоги, проведення серцево-легеневої реанімації, зупинка кровотечі за допомогою турнікетів. При цьому використовувались манекени, тренажери та інше обладнання.
Діти теж навчаються правилам безпеки. 22-го лютого до Фортечної гімназії завітали кропивницькі рятувальники. Однією з головних тем стала вибухонебезпека. На жаль, ця тема є надзвичайно актуальної в період війни.
Спеціалісти піротехнічного підрозділу пояснили, що мають робити діти, якщо вони знайшли боєприпаси та уламки. Також, мова зайшла про випадки, коли вибухівка маскується під звичайні побутові речі, а відтак стає вдвічі небезпечнішою. Насамкінець дітям нагадали про дії за сигналом повітряної тривоги та необхідність щоразу прямувати до укриттів або скористатися правилом двох стін у приміщенні.
Такі зустрічі з фахівцями – лише один з можливих способів навчання дітей та молоді. Інший варіант пропонують волонтери. Наприклад, по всій Україні зараз проходять так звані “НеЛекції”, де у веселому і розважальному форматі ведучі доносять юним глядачам важливу інформацію. На цих зустрічах мова йде про небезпечні вибухові предмети, поведінку під час обстрілу, проблеми зі здоров’ям тощо. Нещодавно такі “НеЛекції” пройшли у Кропивницькому, Новомиргороді, Гайвороні, Благовіщенську, а провів їх стендапер і волонтер Василь Байдак.
Якщо у вас і ваших близьких людей є можливість взяти участь у подібних заходах, скористайтеся цим! Таке тренування і повторення навіть відомих вам правил безпеки може колись врятувати вам життя. Не нехтуйте своєю безпекою!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!