Сказ тварин на Кіровоградщині – статистика різко погіршується

Кількість випадків сказу тварин у Кіровоградській області за рік збільшилася більше, ніж вдвічі. Якщо у 2022 році було зареєстровано 36 випадків захворювання, то у 2023 році це число зросло до сотні. Такі дані були озвучені на нараді Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Фахівці відмічають ускладнення ситуації, зокрема через те, що хворі тварини нападають на людей і протягом 2023 року було зафіксовано декілька таких випадків. Хвороба фіксується здебільшого серед котів, лисиць і собак.

Розповсюдження хвороби пов’язано з двома основними факторами:
1) Неможливість провести імунізацію серед диких тварин, хоча саме вони є головними розповсюджувачами хвороби (в першу чергу, червоні лисиці).
2) Безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу.

З 2018 року це питання вирішувалося наступним чином: восени з літаків розкидали спеціальні принади, які містили в собі вакцину. Коли тварина з’їдала їжу, вона фактично отримувала щеплення. Таким чином захворюваність вдалося знизити майже втричі, але після введення воєнного стану ці заходи були припинені, оскільки зараз діє заборона на використання авіатранспорту.

Намагаючись вийти з ситуації іншим шляхом, фахівці ветеринарної медицини в жовтні 2023 року почали вручну розкладали принади з вакциною для диких тварин. Таким способом вдалося охопити майже 2 тисячі км² території Кіровоградської області, використано 48 850 доз вакцини (це 25 доз на 1 км²). Такі самі заходи заплановані на осінь і весну 2024 року.

Що стосується другого фактору розповсюдження, то рішенням проблеми є робота з населенням і своєчасна вакцинація домашніх і свійських тварин. Щоб захиститися від смертельної хвороби, необхідно дотримуватись певних правил при поводженні з тваринами:

  • власникам собак та котів регулярно вакцинувати своїх тварин;
  • вигул тварин здійснювати на короткому повідку з використанням намордників на облаштованих майданчиках для вигулу тварин;
  • дворових собак у приватних садибах утримувати у вольєрах;
  • не дозволяти дітям годувати або бавитись з будь-якими тваринами, незалежно від того, домашні вони чи безпритульні;
  • стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які втратили страх перед людиною;
  • уникайте контактів з потенційно небезпечними тваринами – не слід кормити, гладити, ловити та лікувати хворих тварин тощо;
  • не заводьте собак і кішок заради забави, не викидайте домашніх улюбленців на вулицю.

Пам’ятайте, сказ не можна вилікувати, його можна тільки попередити. Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо з дикими та незнайомими, має бути головним правилом для кожного.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також