Онкоцентр Кіровоградщини отримав обладнання, якого немає ніде в Україні

За декілька місяців Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської області почне використовувати надсучасні технології для лікування онкологічних захворювань. Подібного обладнання в інших регіонах України поки що немає. Мова йде про гамма-терапевтичний апарат TERABALT із коліматорною насадкою.

Загалом, в обласному онкоцентрі одночасно запрацюють одразу чотири різні апарати променевої терапії – лінійний прискорювач, апарат для близькофокусної рентгенотерапії, апарат для порожнинної терапії та гамма-терапевтичний апарат TERABALT. Завдяки цьому технологічному вдосконаленню центр зможе лікувати більше пацієнтів, ніж зараз.

Кошти на придбання апарату TERABALT було виділено з обласного бюджету. Загальна сума витрат – понад 48 млн грн.

Променева терапія – це один з трьох способів лікування онко, які існують на сьогоднішній день. Дві інші – це хірургічне втручання та хіміотерапія.

«На променеву терапію припадає понад 40 відсотків усіх випадків лікування, – зауважив медичний директор обласного клінічного онкологічного центру, заслужений лікар України Ігор Макарук, – саме тому чотири роки тому ми поставили за мету створити в Кіровоградській області окремий центр променевої терапії. Обладнання, що до цього часу використовується для променевої терапії – гамма-терапевтичний апарат «АГАТ Р-1» 1991 року випуску – морально застаріле і не відповідає вимогам сьогодення».

«Головна особливість нашого TERABALTу полягає у тому, що ми додатково придбали для нього насадку-коліматор, – пояснив Ігор Макарук. – Коліматор дозволяє направляти пучок променів прямо на пухлину, причому форму отвору діафрагми можна програмувати для кожного окремого випадку, для кожного окремого пацієнта. Відповідно, опромінення йтиме лише на пухлину, а не на тканини навколо, тож вони не отримуватимуть пошкоджень!»

За словами лікаря, наразі в Україні більше ніде немає гамма-терапевтичних апаратів із коліматором.

TERABALT майже готовий до введення в експлуатацію. Залишилось довести до ладу ремонтні роботи всередині бункеру, дочекатись приїзду чеського постачальника джерела іонізуючого випромінювання Co-60 та сертифікату Державної інспекції ядерного регулювання України.

Розпочати використовувати ГТА TERABALT в обласному онкоцентрі планують орієнтовно в середині 2024 року.

Натомість, із запуском лінійного прискорювача доведеться трохи зачекати. Це обладнання онкоцентр отримав за урядовою програмою. Сам апарат придбано за сприяння Міністерства охорони здоров’я (понад 35 млн гривень), проте додатково лікарня повинна винайти на капітальний ремонт спеціалізованих приміщень, супутнє обладнання та демонтаж старого ГТА майже 54 млн гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Кіровоградська облрада
Читайте також