Обстріл аеродрому на Кіровоградщині: з’явилися подробиці в справі

Шевченківський районний суд у Києві продовжив запобіжний захід колишньому розвіднику Роману Червінському у справі про невдале викрадення російського літака, що призвело до ракетної атаки російських сил на аеродром “Канатове” на Кіровоградщині у липні 2022 року. Про це повідомляє “Суспільне”.

Романа Червінського залишили під вартою без права на заставу на ще 60 діб через погіршення його здоров’я. Суд також зобов’язав керівника відділу досудового слідства Служби безпеки України забезпечити Червінському необхідне лікування та харчування.

Роман Червінський був учасником підрозділу Сил спеціальних операцій України і виконував завдання у партизанських формуваннях на окупованих територіях. Він перебував у підпорядкуванні генерал-майора Віктора Ганущака і обіймав керівні посади у військовій розвідці та Службі безпеки України.

У 2020 році Червінський був залучений до операції із затримання “вагнерівців” у Білорусі. Також він приймав участь у плануванні та реалізації операцій з ліквідації лідерів проросійських бойовиків в Україні та викрадення свідка, який міг підтвердити, що рейс 17 авіакомпанії Malaysia Airlines у 2014 році був збитий російською ракетою.

Наразі Роман Червінський знаходиться у СІЗО.

21 квітня 2023 року, Роману Червінському було оголошено підозру у справі про невдале захоплення російського літака, повідомила Служба безпеки України. За даними СБУ, він та кілька інших військовослужбовців спланували провести “операцію” з викрадення літака без згоди відповідних державних та військових органів. Відповідно до слідства, дії Червінського та його співучасників дозволили Росії отримати інформацію про розташування пілотів та літаків Повітряних Сил України на аеродромі “Канатове” у Кіровоградській області.

Також, 28 грудня, Роману Червінському оголосили про нову підозру. Йому висунули звинувачення у видачі себе за посадовця фіскальної служби з метою отримання $100 тисяч. За версією слідства, чоловік намагався шахрайським чином отримати цю суму, представляючи себе як впливового чиновника Державної фіскальної служби.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також