На Кіровоградщині використали штучний інтелект, щоб перевірити роботи учнів
Мова йде про науково-дослідні роботи Малої академії наук. Цього року учні Кіровоградщини вчергове взяли участь у відборі на всеукраїнський конкурс МАН. Але на відміну від попередніх років, зараз дослідження перевірялись за допомогою штучного інтелекту.
Мета таких перевірок – виявити плагіат. Як повідомила директорка департаменту освіти Ельза Лещенко, всього було подано 340 робіт – і з них 10% не пройшли перевірку. Якщо дослідження були унікальними менше, ніж на 50%, штучний інтелект їх відсіював.
Це був другий етап відбору – обласний. Перший проводився на міському або районному рівні. Третій буде відбуватися в Києві. Туди поїдуть 64 учні з Кіровоградщини. Заплановані дати конкурсу – з 7 по 15 травня цього року.
До Києва на захист своїх робіт поїдуть 16 учнів з Кропивницького району, по одному з Голованівського та Олександрійського та 40 учнів з комунального закладу “Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат”.
Всього роботи подавали учні з 45 громад Кіровоградської області.
Науково-дослідну роботу учні могли писати з 12 напрямків. Це літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство, філологія, філософія та суспільствознавство, історія, науки про Землю, інженерія та матеріалознавство, інформаційні технології, математика, фізика й астрономія, економіка, хімія та біологія, екологія та аграрні науки.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!