На Кіровоградщині судили чоловіка, який здавав ворогу позиції ЗСУ

Ворожий інформатор створив у Telegram профіль під назвою «Любитель портвейна» і в різних групах публікував інформацію про розташування Збройних Сил України. У тому числі – про військові аеродроми.

Наприклад, 27 травня 2023 року він побачив допис «На украине немного было опытных летчиков на момент сво…» і у відповідь написав коментар з інформацією щодо переміщення, руху та розташування Збройних Сил України на військовому аеродромі в Кіровоградській області.

Те саме він зробив декілька разів в різних Телеграм-каналах під різними публікаціями. Побачивши питання на зразок «То есть, самолёты у них есть?», він одразу надавав дані про українські Повітряні Сили.

19 вересня 2023 року він не тільки вказав дані про ЗСУ, а й прямо закликав нанести ракетний удар по військовому аеродрому.

Та інформація, яку поширив інформатор, не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами.

Тому суд кваліфікував такі дії за ч. 2 ст. 114-2 КК України (“Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України”).

Кіровський районний суд м. Кіровограда визнав винним осудженого і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк п`ять років. Але потім звільнив від відбування покарання у вигляді позбавлення волі і призначив випробування строком на три роки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також