На Кіровоградщині покарання отримали ухилянти від мобілізації

За останні два тижні суди Кіровоградської області розглянули одразу декілька таких справ щодо ухилення від призову.

Так, житель Кропивницького 22 листопада 2023 року отримав бойову повістку для відправки у війська для проходження військової служби. Але в призначений час на місце збору не з’явився. Кіровський районний суд м.Кіровограда призначив іспитовий строк тривалістю два роки.

Житель с.Софіївка отримав бойову повістку 18 жовтня 2023 року для подальшого відправлення в 154 ОМБР, але військовозобов’язаний в назначений час не з’явився. Рішення Компаніївського районного суду: іспитовий строк тривалістю один рік.

19 жовтня 2023 року отримав повістку житель Світловодської громади. Наступного дня він мав відправитись до військової частини, але в призначений час так і не з’явився. Світловодський міськрайонний суд виніс вирок: іспитовий строк тривалістю один рік.

Всього за останнє десятиліття, починаючи з 2014 року, винесено понад 3700 судових вироків за ухилення від військової служби. З них третина припадає на 2023 рік, причому за гратами опинилися лише 60 військовозобов’язаних.

Кількість кримінальних проваджень, які ще не потрапили до суду, ще більша. За останніми даними, національна поліція відкрила близько 9 тисяч кримінальних проваджень за фактом ухилення від мобілізації. Про це повідомив в ефірі телемарафону міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Читайте також: На Кіровоградщині прикривалися благодійною організацією, щоб уникнути мобілізації

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також