Кіровоградщина мало підлаштована під потреби людей з інвалідністю: рейтинг

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України опублікувало дані про рівень безбар’єрності “об’єктів фізичного оточення і послуг” у різних областях. Під цим терміном маються на увазі, наприклад, вокзали, заклади освіти, лікарні, банки, поштові відділення, гуртожитки, укриття і т.д. Всього було обстежено 53,8 тисяч об’єктів.

У загальному рейтингу областей Кіровоградщина всюди опинилась серед регіонів “із середнім ступенем безбар’єрності”, хоча навіть в цій категорії декілька разів виявилася “в хвості” списку. На практиці це означає, що обстежені об’єкти в області мало пристосовані для людей з інвалідністю.

Наприклад, лише 22% закладів охорони здоров’я в Кіровоградській області були названі безбар’єрними, хоча саме сюди в першу чергу приходять люди, які мають проблеми зі здоров’ям. Фінансові установи, залізничні та автовокзали області взагалі мають нульовий відсоток безбар’єрності. Загалом, Кіровоградська область посіла 17-те місце у рейтингу. Очолили список Львівська, Волинська, Черкаська, Житомирська, Чернігівська ті Вінницька області.

Під час моніторингу оцінювалися такі параметри, як наявність пандусів, парковок для водіїв з інвалідністю, позначок і розмітки для людей з порушенням зору, доступність туалетів тощо. Зрозуміло, що у деяких регіонах моніторинг не проводився через активні бойові дії та тимчасову окупацію.

Враховуючи наслідки війни і збільшення кількості людей з інвалідністю, запит на безбар’єрність в суспільстві суттєво зростає.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також