Два поверхи лікарні у Знам’янці стали гуртожитком для переселенців

У оновленому приміщенні вже живуть люди, які були евакуйовані з Донеччини влітку 2022 року. Спочатку вони проживали в дитячих садках, але вже за рік, у лютому 2023 року, переселились у двоповерхову будівлю лікарні.

Особи старше 60 років розмістилися на першому поверсі, де для них виділено десять кімнат. Ще вісім кімнат, які розташовані на другому поверсі, займають багатодітні сім’ї. Причому, цей поверх пустував чотири роки до того, як почав виконувати функцію гуртожитка.

Обидва поверхи повністю підлаштовані під потреби переселенців. Спільна кухня має кілька електроплит, холодильників різного розміру, мікрохвильові печі, шафи для кухонного приладдя і т.д. Обладнано спеціальні побутові приміщення для прання і сушки речей, а також душові та вбиральні. Окрема точка доступу дозволяє підключитись до Інтернету.

Але перед тим, як облаштувати приміщення технікою і меблями, тут спочатку було проведено ремонт, замінено електропроводку, труби водовідведення і водопостачання. Також замінено покрівлю, підвальне приміщення переобладнане під сучасне бомбосховище.

Зрозуміло, що подібні зміни потребують значних капіталовкладень. З міського бюджету на ці цілі було виділено понад 2 млн грн. Крім того, до проекту долучились Французька неурядова міжнародна організація AKTED і Міжнародною організація «Лікарі без кордонів».

Завдяки реалізації цієї ініціативи інформацію про Знам’янську міськраду включили до «Збірника кращих практик громад у військовий час». Його на основі досягнень 54 українських громад створила Асоціація міст України.

Проживання у гуртожитку безоплатне. Комунальні послуги також оплачується з міського бюджету.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також