Боротьба з псевдочумою: на Кіровоградщині провели масову вакцинацію птахів

Псевдочума – це “побутова” назва хвороба Ньюкасла, яка найчастіше вражає свійських та диких птахів родини курячих. Спалахи інфекції також можливі серед куріпок, фазанів, голубів, горобців, ворон, сорок тощо. До того ж, псевдочума включена до списку особливо небезпечних хвороб. Тому своєчасна вакцинація свійських птахів є надзвичайно важливою, щоб попередити розповсюдження хвороби.

На Кіровоградщині імунізацію птиці в особистих селянських господарствах проводять, зокрема, фахівці Кропивницької районної державної ветлікарні.

У 2023 році на території Кропивницького району вакцинували понад 800 тисяч голів птиці, а в цьому році протягом січня майже імунізовано 52 тисячі голів птиці. Якщо ж говорити про всю область, то загалом на території Кіровоградської області у 2023 році було вакциновано майже 2,2 млн голів птиці.

Статистика показує, що подібні заходи дійсно мають ефект: останній випадок захворювання в Україні був зареєстрований у 2006 році. Що стосується інших країн, то в минулому році випадки хвороби Ньюкасла реєстрували в Німеччині, Молдові, Польщі.

Хвороба Ньюкасла характеризується ураженням центральної нервової системи, внутрішніх органів та високою смертністю (від 60%). Вірус хвороби може бути в усіх виділеннях хворої птиці, а також в органах, крові, яйцях тощо. У навколишньому середовищі при температурі +18-21°С та вологості 64-76% може зберігатися 15-75 діб. При температурі -2-4°С в інфікованих тканинах вірус зберігається більше року, у заморожених тушках птиці – до 6 місяців. У тушках курей при витримуванні їх у гарячій воді (90-95 С) гине через 40 хвилин.

Серед клінічних ознак захворювання у птиці можна виокремити: діарею із зеленкуватими виділеннями, тремор мускулатури, викривлення шиї, параліч лап та крил, прискорення дихання, слабкість, апатія, зниження яйценосності.

Оскільки ефективних засобів лікування від хвороби Ньюкасла немає, то єдиним способом захисту птиці залишається її вакцинація. У приватному секторі зазвичай використовують інтраназальний метод (закапування вакцини в ніздрі птиці) або випоювання з питною водою.

Нагадуємо, що в регіоні зафіксовано збільшення випадків сказу у тварин.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Держспоживслужба
Читайте також